X-MAC - pogwarancyjny serwis macbook w Olsztynie

15 marca 2024    Jaroslaw    iOS iPhone Macbook

Nowy iMac (2020) z dizajnem… iPada Pro

Nowy iMac (2020) z dizajnem… iPada Pro

Nowy iMac

Leaker Sonny Dickson oznajmił nowe wieści dotyczące tego, że Apple chce niebawem zaprezentować nowy model iMac, którego wygląd odbiega znacząco od tych dotychczasowych, a dodatkowo wzbogacony jest o nowe funkcje. Nowy model iMaca ma ukazać się po raz pierwszy podczas tegorocznej gali WWDC. Komputery iMac już od dłuższego czasu nie były unowocześniane, ostatnia zmiana miała miejsce w 2012r. i niestety nie wprowadziła, żadnej rewolucji, ponieważ polegała tylko na zmniejszeniu grubości dotychczasowego modelu do 5 mm. Jednak nie miało to wpływu na wygląd modelu, sprawiając, że pozostał on niezmienny od ponad dekady do dnia dzisiejszego. Oczekiwania klientów w najbliższym czasie mogą być zaspokojone, ponieważ zgodnie z zapowiedzią na rynek sprzedaży ma trafić nowy model. Fani tej marki nie będą musieli dłużej czekać, ponieważ gala WWDC odbędzie się już za tydzień.

Podobieństwo do iPad Pro

Zgodnie z opinią Dicksona iMac 2020 dostanie nowy, odmieniony wygląd, podobny do, no właśnie tu jest zaskoczenie do… iPad Pro. Wokół ekranu zastosowana cienkie ramki oraz inne ciekawe zmiany sprzętowe tak, jak w Apple Pro Display XDR. Co więcej dotychczasowy dysk twardy tzw. talerzowy zostanie zamieniony na pamięć SSD, co w znacznym stopniu wpłynie na możliwość wyższych parametrów zapisu i odczytu.

Skokiem milowym w porównaniu do obecnego modelu, może okazać się wyposażenie nowego modelu iMaca w AMD Navi, czyli najnowocześniejszy układ graficzny. Co prawda procesor pozostanie bez zmian, pomimo tego, że Apple dysponuje najnowszym procesorem ARM, to zgodnie z zapowiedziami trafi on do produkcji dopiero w 2021r. i znajdzie zastosowanie w laptopach z Cupertino. W nowym iMac ma również znaleźć się T2, czyli chip bezpieczeństwa.

WWDC

WWDC

Gala WWDC 2020 rozpoczyna się 22 czerwca, w najbliższy poniedziałek. Apple zamierza zaprezentować nie tylko nowe systemy operacyjne takie, jak macOS 10.16, iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 i watchOS 7, ale również nową gamę sprzętów. Być może znajdą się wśród nich te wymienione poniżej, ponieważ są wyczekiwane przez wielu wielbicieli jabłuszka:

  • iPad Air 4
  • budżetowy iPad 10,2″/10,8″ drugiej generacji
  • lokalizator Bluetooth „AirTag”
  • „HomePod mini” – czyli mniejszy model HomePoda
  • nowy model AirPodsów
  • nowy model Apple TV
  • odświeżona wersja Mac mini

Bezkompromisowy Macbook, tak określany jest nowy model iMaca przez The Hacker 34. Intensyfikacja komponentów zaczerpniętych z Xmac, design inspirowany Apple Display XDR, a jakby tego było mało ekran 5K Retina bez ramek w dwóch wersjach do wyboru 23 lub 28 cali. Dodatkowo za potrójne ładowanie bezprzewodowe odpowiadać będzie unowocześniona wersja Magic Trackpad 3, wspierana przez Apple Pencil. Od teraz nikt nie będzie zastanawiał się, czy wybrać iOS, czy Windows. Wszystko świadczy o tym, że już w drugiej połowie tego roku będzie można zakupić nowego iMaca. Nie jeden freak komputerowy zastanawia się, jak będzie finalnie wyglądał nowy produkt, a część z nich postanowiło stworzyć własną wersję i interpretację tego modelu, właśnie tak jak zrobił to znany YouTuber TheHacker 34. Zewnętrzny wygląd nowego iMaca wskazuje na ogromne podobieństwo wizualne do monitora Pro Display XDR. Rendery zobrazowały duży ekran bez ramek True Tone o jasności 600 nitów, z dodatkową kamerą 1080P, która wyposażona jest w system rozpoznawania twarzy – Face ID. Autor pomysłu wskazał, że elementy z których ma być zbudowany nowy iMac, będą aż o połowie lepsze od poprzednich, użytych we wcześniejszych modelach. Wizualizacja wygląda obiecująco, jak będzie naprawdę, dowiemy się już za tydzień.